UNUTURSAM FISILDA

Unutursam Fısılda Birgi’de Çekildi

Çağan Irmak, En yüksek Bütçeli Sinema Filmi Unutursum Fısılda’yı Birgi’de çekti.

Başarılı Yönetmen Çağan Irmak da Birgi’yi keşfeden önemli isimlerden bir tanesi… Babam ve Oğlum, Issız Adam, Dedemin İnsanları ve Tamam mıyız gibi filmlerle tanıdığımız usta yönetmen son filmi olan Unutursam Fısıldanın birçok sahnesini Ödemiş’e bağlı Birgi’de çekti. 2014 yılının en çok konuşulan filmlerinden bir tanesi olan Unutursam Fısılda Birgi’nin tanıtımını katkı sağlayan önemli yapımlardan bir tanesi oldu… Birgi’de 25’e aşkın mekânda yapılan sinema filminin çekimleri yaklaşık 1 ay sürmüştü…unutursamfisilda251ff86c2

Birgi, Çağan Irmak’ın en yüksek bütçeli Filmi olan Unutursam Fısılda’yı ev sahipliği yapmış oldu.

Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Kerem Bürsin’in yanı sıra Işıl Yücesoy ve Hümeyra gibi usta sanatçıların rol aldığı “Unutursam Fısılda”da, Gözde Çığacı, Gürkan Uygun, Gümeç Alpay, Meriç Aral, Reha Özcan, Lale Başar, Hülya Gülşen, Bülent Düzgünoğlu, Jale Aylanç, Evren Duyal ve Köksal Engür de rol aldı.

Büyük aşk, büyük hayaller

Küçük bir kasabada kaderin bir araya getirdiği iki genç… Ayperi ve Tarık. Ayperi’nin en derininde kurduğu hayallerin tam kalbine, İstanbul’a giden yolda büyük bir aşk ve müzik tutkusu onları yalnız bırakmıyor.

Büyülü sahneler, duvarlardaki posterler ve çekmecelerde gizli dergiler arasına sıkışmış,  kalbinin en derininde saklanan bir müzik aşkı, Tarık’la birlikte karşısına dikiliyor Ayperi’nin. Aslında tam da karşısında duran ama herkesten saklı hayaller, Tarık’ın besteleri ve Erhan’ın desteğiyle zirveye giden bir yolculuğa dönüşüyor.

cagan-irmak-unutursam-fisilda-son-filmi-2014-set-film-sinema-29-ekim4.jpegGörkemli sahneler, büyük orkestralar, alkışlayan kalabalıklar, müzik dergilerinin kapakları, kazanılan altın plak, her şey artık Ayperi’dir…

Ayperi, Tarık ve Erhan’ın şöhret dolu hayatları, gün geçtikçe hayallerinden uzaklaşmaktadır. Ayperi, günün birinde kendini bir bavulla ayrıldığı kasabasına yine bir bavulla dönerken bulacaktır. Ayperi’nin dönüşü, ablası Hanife ve aslında hayatla olan hesaplaşmasını başlatacaktır.

Birbirlerine aşık olan iki gencin, her şeyi geride bırakarak, müziğin, aşkın ve hayallerinin peşinde verdikleri mücadeleyi konu alan film, 29 Ekim 2014’de vizyona girmişti.

Kategoriler