AYŞE ELMACI

Ayşe Teyze (Ayşe Elmacı) Kimdir?

Birgi denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden bir tanesi reklam yıldızı Ayşe Teyze (Ayşe Elmacı) oluyor. 2004 yılında Birgi’de çekilen bir reklam filminde oynayan ve sıcak şivesi ile kısa sürede Türkiye’nin sevilen yüzü haline gelen Ayşe Teyze Birgi’nin tanıtımında büyük rol oynuyor. 2001 yılından bu güne Lays firmasının reklam yüzü haline gelen Ayşe Elmacı Türkiye’nin en uzun soluklu reklam filmini oynayan ender isimlerden bir tanesidir. Sayısı 30 aşan reklam filmi ile Birgi’yi ekranları taşıyan Ayşe Teyze’nin reklam filmlerinin neredeyse tamamı kendi yaşadığı kasaba olan Ödemiş Birgi’de çekilmiştir. Ödemiş ve Birgi çevresinin sıcak yüzünü birgili vatandaşlarla birlikte ekrana taşıyan Ayşe Teyze, “Yin Gari” repliği ile Türkiye’nin unutulmaz yüzlerinden birisi haline gelmiş durumda… Bu gün 61 yaşında olan Ayşe Elmacı Birgi’de yaşıyor. 2004 yılında ilk reklam filmini çeken Ayşe Teyze hala aynı proje içerisinde çekimlerini devam ediyor. 10 yıldır cips reklamı ile ekranlarda gördüğümüz Ayşe Teyze 30’dan fazla Birgi’de çektiği reklam filmi ile Birgi’yi ekranları taşımaya başarmış kent tanıtımına önemli katkı sağlamıştır.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Ayşe Elmacı onlarca çektiği reklam filmini rağmen mütevaziliğini korumuş ve şöhret uğruna hayatında büyük değişiklikler yaşamamış ender reklam yıldızlarından bir tanesi…

Ayşe Elmacı Nasıl Ekranların Yüzü Oldu?

Ayşe Teyze kendine has şivesiyle nasıl keşfedildiğini şöyle anlatıyor: “Yolda yürürken Birgi’de boyu batasıca bir oğlan beni buldu. Reklam için kadın arıyoruz, dediler. Kahkaha attım. İstanbul’a gelir misin dediler. Gelemem ben oralara, diye tersledim. Ama sonra beni oturttular bir sandalyeye, kamerayı da açtılar. Ne yaparsın, patates nasıl ekersin, kaç çocuğun var diye beni konuşturdular. Sonra ’seni arayacağız’ deyip gittiler. Meğer 50 kadına aynı şeyi yapmışlar. Sonra geldiler beş kişiye kadar elemişler, hepimizi İstanbul’a götürdüler o ilk gittiğim filmde beni başrol oyuncusu yaptılar ve o gün bu gündür ekranların Ayşe Teyzesiyim. İnsanlar beni çok seviyor. Yurt dışından bile görmeye gelenler var kendimle gurur duyuyorum.” Dedi.

Kategoriler