LAY’S’İN PATATESLERİ ALTINA DÖNÜŞTÜ!

LAY’S’İN PATATESLERİ ALTINA DÖNÜŞTÜ!
1 Ocak 2016 23:39

41.si düzenlenen İstanbul Mücevher Fuarı’nın bu yılki süprizi Lay’s’in “Altın Patatesler”i oldu. Katılımcılar tarafından büyük ilgi gören toplamda 1 kg ağırlığında “Altın Patatesler” fuarın ilk günü Lays’in sevilen yüzü Ayşe Teyze’ye emanet edildi. Türkiye’nin en iyi patateslerinden, özenle üretilen doğal patates cipsi Lay’s, tadına doyulmaz patateslerini altına dönüştürerek Mücevher Fuarı’nda bir ilke imza attı. 41. kez kapılarını açan Mücevher Fuarı’nda sergilenen tamamı altından yapılmış 1kg ağırlığında Altın Patatesler fuarın ilk günü Lays’in sevilen yüzü Ayşe Teyze’ye emanet edildi. “Lay’s Yeni Tadı Tahmin Et” kampanyası için ödül olarak tasarlanan 1 kg ağırlığındaki “Altın Patatesler” fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü. “Altın Patatesler”i yakından görme şansı yakalayan katılımcılar, sürpriz kampanya detaylarını öğrenmenin yanı sıra Lay’s’in sevilen yüzü Ayşe Teyze ile tanışma fırsatı yakaladılar.2lays-1

Lay’s, Türkiye’de de yerel-yenilikçi ürünlerle göz dolduruyor.

Türkiye’nin en çok sevilen cipslerinden biri olan ve içeriğinde tamamen doğal malzemeler kullanılan Lay’s, Türkiye’de sunduğu yerel tatlara yönelik yenilikçi ürünlerle ülkenin cips yeme alışkanlıklarına yeni boyutlar kazandırmaya devam ediyor. 2011 yılında lanse edilen Lay’s Zeytinyağlı ve  2012’de sunulan Lay’s Fırından ürünleri cips pazarı için ilk olma özelliği taşıyorlar. Lay’s Zeytinyağlı, Brand Spark isimli Kanadalı bağımsız bir araştırma şirketi tarafından cips kategorisinde dünyada yılın en iyi ürünü seçilerek büyük bir başarıya imza attı. Türk halkının içinden biri olan Ayşe Teyze de Lay’s’in bilinirliği açısından büyük önem taşıyor. Marketing Türkiye tarafından, Ayşe Teyze’nin oynadığı Lay’s Zeytinyağlı’nın reklamı Türk tüketicileri tarafından en beğenilen reklam seçilmişti. Ayşe Teyze yine yeni projesi olan “Lay’s Yeni Tadı Tahmin Et” kampanyasın da yer alıyor.anigifAyşe Teyze (Ayşe Elmacı) Kimdir?

Birgi denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden bir tanesi reklam yıldızı Ayşe Teyze (Ayşe Elmacı) oluyor. 2004 yılında Birgi’de çekilen bir reklam filminde oynayan ve sıcak şivesi ile kısa sürede Türkiye’nin sevilen yüzü haline gelen Ayşe Teyze Birgi’nin tanıtımında büyük rol oynuyor. 2001 yılından bu güne Lays firmasının reklam yüzü haline gelen Ayşe Elmacı Türkiye’nin en uzun soluklu reklam filmini oynayan ender isimlerden bir tanesidir. Sayısı 30 aşan reklam filmi ile Birgi’yi ekranları taşıyan Ayşe Teyze’nin reklam filmlerinin neredeyse tamamı kendi yaşadığı kasaba olan Ödemiş Birgi’de çekilmiştir. Ödemiş ve Birgi çevresinin sıcak yüzünü birgili vatandaşlarla birlikte ekrana taşıyan Ayşe Teyze, “Yin Gari” repliği ile Türkiye’nin unutulmaz yüzlerinden birisi haline gelmiş durumda… Bu gün 61 yaşında olan Ayşe Elmacı Birgi’de yaşıyor. 2004 yılında ilk reklam filmini çeken Ayşe Teyze hala aynı proje içerisinde çekimlerini devam ediyor. 10 yıldır cips reklamı ile ekranlarda gördüğümüz Ayşe Teyze 30’dan fazla Birgi’de çektiği reklam filmi ile Birgi’yi ekranları taşımaya başarmış kent tanıtımına önemli katkı sağlamıştır.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Ayşe Elmacı onlarca çektiği reklam filmini rağmen mütevaziliğini korumuş ve şöhret uğruna hayatında büyük değişiklikler yaşamamış ender reklam yıldızlarından bir tanesi…116675920

Ayşe Elmacı Nasıl Ekranların Yüzü Oldu?

Ayşe Teyze kendine has şivesiyle nasıl keşfedildiğini şöyle anlatıyor: “Yolda yürürken Birgi’de boyu batasıca bir oğlan beni buldu. Reklam için kadın arıyoruz, dediler. Kahkaha attım. İstanbul’a gelir misin dediler. Gelemem ben oralara, diye tersledim. Ama sonra beni oturttular bir sandalyeye, kamerayı da açtılar. Ne yaparsın, patates nasıl ekersin, kaç çocuğun var diye beni konuşturdular. Sonra ’seni arayacağız’ deyip gittiler. Meğer 50 kadına aynı şeyi yapmışlar. Sonra geldiler beş kişiye kadar elemişler, hepimizi İstanbul’a götürdüler o ilk gittiğim filmde beni başrol oyuncusu yaptılar ve o gün bu gündür ekranların Ayşe Teyzesiyim. İnsanlar beni çok seviyor. Yurt dışından bile görmeye gelenler var kendimle gurur duyuyorum.” Dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Kategoriler